• İstanbul Ticaret Üniversitesi

Özgeçmiş

Home Özgeçmiş

Murat Kasımoğlu

Prof. Dr. Murat Kasımoğlu, İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Murat Kasımoğlu, 100’den fazla yatırım, küresel ortak girişim, şirket satın alma ve birleşme projelerinde çalıştı. Şirketler ve yatırım alanları ile ilgili birçok ortak projede görev aldı.

Kasımoğlu, eğitim, enerji, sağlık, teknoloji, mühendislik ve altyapı alanlarında birçok projenin süreçlerini yönetti. Bu süreçlerin çalışma esaslarının belirlenmesi, yapısal-yönetimsel süreçlerin tasarımı ve başarıyla sonlandırılması görevini üstlenmiştir.

Kasımoğlu, hızla büyüyen şirketlerin süreçlerini yakından takip etmiş, mimarileri geliştirmek ve aksiyona dönüştürmek için üniversiteler, odalar, finans kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarıyla etkin bir şekilde çalışmış, üniversite-iş dünyasında verimli ve sürdürülebilir süreçlere öncülük etmiştir.

Kasımoğlu, İstanbul Global Finans Merkezi Altyapı Projesi’nde koordinatör olarak çalıştı. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde doktorasını tamamladı ve 2009 yılında profesör oldu.

Katar, Amerika, Hong Kong, Singapur, Malezya, Almanya, İngiltere, Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya gibi ülkelerde iş dünyası ile işbirliği anlaşmaları ve ortak projeler geliştiren Kasımoğlu, teori ve pratiği birleştiren çalışmaların geliştirilmesine katkı sağlamaya devam etmektedir.